תסרוקת קארה – בוב BOB

תסרוקת קארה מאופיינת על ידי תסרוקת קצרה או עד הכתפיים הגזורה בשוליה בצורה ישרה.
נשים אוהבות אותה החל משנות ה-20 של המאה. ידועה אנה וינטור עורכת הווג האמריקאי בתסרוקת קארה הקלאסית שלה.
 ב-1920 פרסם עיתון בארהב: קארה היא האופנה!

היסטורית, נשים במערב העדיפו שיער ארוך, למרות שנשים צעירות, נערות ושחקניות היו בעלות שיער קצר כבר לפני מלמחמת העולם הראשונה.

ב-1909 אנטוני סירפילורווסקי עיצב תסרוקת תסרוקת קארה, הנקראית במערב – בוב שהפכה פופולארית בקרב נשים צעירות במערב, ביניהן:

קוקו שאנל, המלכה מארי מרומניה, שרה ברנדהאט, אלינור רוזוולט.

שאנל בקארה

נשים שאהדו את סגנון הפלאפר בשנות ה-20 נהגו להתהדר בתסרוקת קארה.

בלייק ליבלי בחיקוי תספורת קארה של אופנת הפלאפר.

ליידי דיאנה קופר 1926

שחקניות קולנוע כמו ג'ואן קראופורד וקלרה באו הסתפרו בתספורת קארה.

בשנות ה-30 קסמו של הקארה ירד וחודש בשנות ה-60  על ידי הספר וידאל ששון בלונדון.

מארי קוואנט מעצבת חצאית המיני בשנות ה-60 בתסרוקת קארה.

מאז שנות ה-60 תסרוקת הקארה לסוגיה השונים מככבת באופנה, למשל בסרטים:

מדונה בתסרוקת קארה:

In 2006, the bob was adopted by the singer Madonna and, as a move away from boho-chic, by actress Sienna Miller.[citation needed]

ריהאנה:

 

סוגים של קארה

בוב קלאסי

שיער גזור בצורה ישרה עד הלחיים

באמנות

בהמשך  ארבעת ציורי ה ״ נשים בתספורת קארה ״ המפורסמים ביותר בהיסטוריה של האמנות , ואת ארבעתם יצר אמדיאו מודיליאני ( 1884-1920) בשנת 1917.
 בפריז, שבה ״ המציא ״ מעצב השיער המפורסם , אנטואן, בשנת 1909 את סגנון תסרוקת ה CARET – שעד מהרה הפך באנגליה ובאמריקה לסמל מאבקן של נשים לשוויון , זכות להיבחר ולבחור ופמיניזם אקטיבי – נותר הסגנון הפופולרי כמסמל כמעט אך ורק : נעורים , בוהמה ואוונגרד .
שנת 1917 היתה שנה חזקה מאוד מבחינה אמנותית עבור מודיליאני , בן ה 33 , שזכה לקבל המון הזמנות לציורי דיוקנאותיהן של נשים מחוגי הבוהמה והאוונגרדיה . באותה שנה הוא פגש את אהבת חייו – ז'אן אבוטרן , ציירת קתולית בת 19 ועבר לגור עמה . הוא הירבה לצייר אותה ושיווה לה בציוריו מראה אובאלי – מוארך , טיפוסי, מקורי – פרי דמיונו העשיר . תווי פניה המובהקים והנקיים תמיד הזכירו ציורים מסורתיים של מרים הבתולה . אבוטרן , מעולם לא נמשכה לתספורת הזו .
 את ההזמנות ל 4 הציורים שלפנינו , קיבל אמדיאו מודיליאני מבני זוגן של נשים שהיו מחוברות ומקושרות היטב לחיי הלילה של פריז באותם ימים . בציור הראשון שנקרא: " YOUNG BRUNETTE " מתוארת פרנסואז מאריני ( 1900- 1957 ) שהייתה זמרת צעירה , במועדון הלילה המפורסם " החתול השחור " ( LE CHAT NOIR ) שפעל בשדרות קלישי 68 ברובע ה 18 של פריז . בן זוגה דאז , איש עסקים איטלקי , מימן עבורה לימודי ציור וניסה לארגן לה עבודה נוספת כמודליסטית . הציור שנוצר בינואר 1917 , נמצא כיום בבעלות אוסף פרטי , בלונדון .
בציור השני שנקרא: " ADRIENNE-WOMAN WITH BANGS " ( " אדריאן – אישה עם פוני " ) מתוארת אדריאן פורניי , שהיתה שחקנית די מוכרת , חברת להקה ב " תיאטרון גראנד גוניול " , שפעל בכיכר פיגאל . זה היה תיאטרון קטן מימדים שבו 293 מושבים ועלו בו בעיקר מחזות " אוף – ברודוויי " שכאלה . הציור הוזמן בחודש פברואר 1917 אצל מודיליאני על ידי " ידיד" של אדריאן . בסופו של אותו חודש סגרה המשטרה הצרפתית בפריז את תערוכת הסולו היחידה שהתקיימה בחייו של אמדיאו מודיליאני בטענה כי הצייר : " פוגע באופן תדיר במוסר הציבורי " וזה קרה בדיוק ביום שבו הוצג בתערוכה הציור הזה לראשונה . להבדיל – כיום מוצג הציור היפה הזה שגודלו : 55X38 ס"מ ב " נשיונל גאלרי אוף ארטס ", לונדון . ונחשב לציור מצוין .
בציור השלישי שנוצר כעבור חודש, במרץ 1917, מתוארת לא אחרת מאשר – רנה קיזלינג ( 1896-1960 ) , רעייתו היפה של הצייר היהודי הנודע, מואיז קיזלינג ( 1891-1953 ) , חברו הקרוב של מודיליאני. קיזלינג נולד בקראקוב, פולין והיגר לפריז בשנת 1910, בגיל 19. הוא קיבל אזרחות צרפתית בשנת 1915 בזכות התנדבותו לשרת בצבא הצרפתי במלחמת העולם הראשונה. בפריז התחבר מאוד עם שני האמנים היהודיים הבולטים באותה תקופה : מודיליאני ו מארק שאגאל ( 1887-1985 ) . רנה היתה אישה מאוד בוהמית ומוחצנת. היא למדה ציור ב " אקדמי ראנסון " ודיגמנה עבור מודיליאני וקיזלינג לחוד וביחד. מודליאני עשה לה 3 סקיצות ו 2 ציורי שמן וכתב עליה : " אהבתי את רנה , מיד כשפגשתי בה , עם שיערה הקצוץ דק , הפה הגדול שלה וסנטרה החד ! ". הציור הוא בגודל : 63X51 ס"מ והוא מוצג כיום ב " נשיונל גאלרי אוף ארט " , וושינגטון.
בציור הרביעי שנוצר בחודש נובמבר 1917 ושמו : " אישה יושבת בבגד כחול " , מתוארת מריאן, רעייתו הבוהמית של איש עסקים שוודי , בשם אולף סוונסון, שנהג להגיע לפריז פעמיים- שלוש בשנה כדי לרכוש תמונות של ציירי אוונגרד. את האוסף שלו ובו גם הציור הזה שגודלו : 70X50 ס"מ, תרם סוונסון למוזיאון שנקרא : " מודרנה מיוזיט " שמצוי בשטוקהולם , שבדיה.

 באופנה

 

קארה נערי

 

close

🕶 גם את חיה בסטייל?

אם גם את (או אתה) רוצים להתעדכן בפוסטים החדשים של חיה בסטייל, הזיני את כתובת האימייל שלך למטה. מבטיחה לשלוח רק מייל אחד בשבוע, ולא להציק.

אנחנו לא שולחים ספאם או משתפים כתובות אימייל.
למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.

4 תגובות לפוסט “תסרוקת קארה – בוב BOB

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *