והזוכה באוסקר 2022: תלבושות

הזוכה בפרס עיצוב תלבושות באוסקר 2022 הוא: קרואלה.

 

קרואלה

קרואלה (באנגליתCruella) הוא סרט דרמה אמריקאי מסוגת פנטזייתפשע המבוים על ידי הבמאי קרייג גילספי עם תסריט מאת דנה פוקס וטוני מקנמרה.

שחקנים ראשיים: אמה תומפסון ואמה סטון.

מעצבת התלבושות ג'ני ביוואן

קרואלה היא אסטלה, ילדה צעירה המתייתמת מאימהּ והופכת לנערה ולאישה מרדנית, המעצבת את דמותה כאייקון האופנה הידוע לשמצה קרואלה דה ויל.

קרואלה, הסרט העלילתי החדש של דיסני, עוקב אחר שנותיה המוקדמות והמרדניות של אחת הגיבורות הקולנועיות הידועות לשמצה, אייקון האופנה הידועה והמרשעת, קרואלה דה ויל האגדית. "קרואלה" מתרחש בלונדון של שנות השבעים המסעירות, תוך כדי מהפכת הפאנק-רוק ועוקב אחר נוכלת צעירה בשם אסטלה (אמה סטון), בחורה נועזת ויצירתית, הנחושה בהחלטתה להפוך לשם דבר בעולם עיצוב האופנה. היא מתיידדת עם זוג גנבים שמתחברים מיד לאופי השערורייתי שלה וביחד הם בונים את מרחב מחייתם בלונדון הסוערת.

מפגש מקרי עם אייקונית האופנה הברונית פון הלמן (אמה תומפסון), יוצר חלון הזדמנויות עבור הבחורה השאפתנית, אבל כשמשהו משתבש בדרך, והידידות בין שתי הנשים הופכת לתחרות, אישיותה החדשה של אסטלה מתפתחת וכולנו עדים להיווצרותה של נבלית העל:  קרואלה דה וויל.

 

 

יותר מסרט עמוס תלבושות גרנדיוזיות – "קרואלה" הוא סרט על תעשיית האופנה, הממקם את עלילתו בסטודיו לעיצוב.

"האופנה נוכחת בכל מקום בסרט", מסביר הבמאי קרייג גילספי בסרטון על מאחורי הקלעים של הצילומים. כבר בסצנות הראשונות אפשר לראות את אסטלה מרכיבה לעצמה סגנון אישי, כשהיא הופכת את המקטורן של התלבושת האחידה בבית הספר השמרני שאליו הגיעה, חושפת בטנה צבעונית מצוירת בעבודת יד. בסצנה נוספת בתחילת הסרט, כשהיא עוזבת עם אימהּ אל העיר הגדולה לונדון, אומרת לה האם: "אי אפשר להיות מעצבת אופנה בעיירה קטנה".

 

 

 

המועמדים לאוסקר בעיצוב תלבושות 2022 היו:

קרואלה

מעצבת

Jenny Beavan

 

 

סיראנו

מעצב

Massimo Cantini Parrini and Jacklin Dorant

 

 

חולית

מעצב:

 Jacqueline West

סמטת הסיוטים

מעצב:

Guillermo del Toro

 

 

סיפור הפרברים

מעצב:

Paul Tazewell

close

🕶 גם את חיה בסטייל?

אם גם את (או אתה) רוצים להתעדכן בפוסטים החדשים של חיה בסטייל, הזיני את כתובת האימייל שלך למטה. מבטיחה לשלוח רק מייל אחד בשבוע, ולא להציק.

אנחנו לא שולחים ספאם או משתפים כתובות אימייל.
למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.

Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *