הפלטפורמה – אסקפיזם. לכל החיילים, החטופים והנעדרים : שובו בשלום הביתה!

לכל החיילים,  החטופים והנעדרים: שובו בשלום!

 

נעלי פלטפורמה

 

נעלי פלטפורמה הן נעליים בעלות סוליה גבוהה במיוחד מתחת לכרית כף הרגל. הן מעוצבות בדרך כלל עם עקב רוקי שמטרתם להגביה את העקב מבלי לפגוע יותר מדי ביציבה.

נעלי הפלטפורמה הופיעו מפעם לפעם במהלך השנים אך הצלחתן המשמעותית ביותר החלה בתקופת הדיסקו של שנות ה-70 ונמשכה גם בשנות ה-80, אז היו פופולריות במיוחד בקרב אנשי הגלאם רוק, בקרב מוזיקאים וברחבת הריקודים. אף שנעליים אלו לרוב כבדות יותר מנעלי עקב אחרות הן ננעלו בעיקר כפריט אופנתי וכדי למשוך תשומת לב. נועלות הנעל, לרוב נשים צעירות בשנות העשרים או גיל ההתבגרות ניצלו את גובה הנעל כדי להיראות גבוהות יותר ולמשוך את תשומת לב הסובבים. למרות מגוון העיצובים של נעלי העקב באותה התקופה כגון סוליות עץשעם או חומרים סינתטיים.

בשנות ה-90 נעלי פלטפורמה העשויות מזכוכית אקרילית עם עקבים גבוהים במיוחד החלו להיות נפוצים גם בקרב חשפניות ובסרטי מבוגרים. נעליים בעלי עקב מתון יותר וסוליה פחות שקופה נלבשות לרוב בחתונות או בנשפי סיום הלימודים.

 

נעלי פלטפורמה פופולאריות עקב הגובה שהן מקנות לנועלת ועקב הנוחות.

בקולנוע

ליזה מינלי בקברט

 

 

"Saturday Night Fever" (1977) – הסרט המוזיקלי הקלאסי הזה מציג את ג'ון טרוולטה בתפקיד טוני מנצ'יני, רוקדן ומוביל הרחוב של ברוקלין. במהלך הסרט ניתן לראות אותו מוביל רחובות ברוקלין, כשהוא לובש נעלי פלטפורמה מפוארות במיוחד.

"Grease" (1978) – סרט מוזיקלי אהוב זה משוחזר את תחושת הסרטים המוזיקליים הקלאסיים של השנות ה-50. במהלך הסרט, הדמויות הראשיות, דני וסנדי (בהם מגלמים ג'ון טרוולטה ואוליביה ניוטון-ג'ון), מופיעות ברחוב עם נעלי פלטפורמה גבוהות, שהן אחד הסמלים המוכרים של התקופה.

"Clueless" (1995) – סרט הקומדיה הרומנטית האיקוני הזה מספר את סיפורה של צ'ר, נערה צעירה ומעניינת בלתי מובנת. במהלך הסרט, הדמויות הראשיות, ובמיוחד צ'ר (בהפקת אלישה סילברסטון), לובשות נעלי פלטפורמה מגוונות ומרהיבות.

 

"Mamma Mia!" (2008) – סרט המוזיקל הזה מבוסס על המחזהחשוב "Mamma Mia!" מבוסס על המחזמר הפופולרי של ABBA. במהלך הסרט, הדמויות הראשיות, ביניהן סופי (בהפקת אמנדה סייפריד) וטאניה (בהפקת ג'ולי וולטרס), מופיעות בסצנות בחוף יוון ורוקדות ושרות בנעלי פלטפורמה נוחות.

 

 

נעלי הפלטפורמה בהיסטוריה הם סוג מסוים של נעליים שנמצאות בשימוש כבר מאות שנים. הם מתאפיינים בתחתית מורם גבוהה או פלטפורמה שמוסיפה גובה ורוב הפעמים מעניקה נוחות נוספת לרגליים.

מקור הנעליים בפלטפורמה היסטורית נמצא במצרים העתיקה, כאשר הן שימשו בעיקר את האישה המצרייה העשירה. נמצאו ראשית תמונות ופסלים מהתקופה הפטריארכלית שמתארים אישה מיצרית הולכת עם נעלי פלטפורמה גבוהה.

במאה ה-15, נעלי פלטפורמה נפוצות בחברה האירופית והן שימשו לרוב את האצילות והשכבות העשירות. במאה ה-16 וה-17, נעלי פלטפורמה גבוהות הן נעלי כותנה והן נעלי עור התפשטו והפכו לפופולריות יותר בין השכבות התחתונות של החברה.

במאה ה-20, נעלי הפלטפורמה חזרו לשגרת האופנה והתפשטו ברחבי העולם. בשנות ה-70 וה-80 נעלי הפלטפורמה הפכו לפופולריות מאוד בזכות התרבות ההיפי המקומה בארה"ב. הן הופכות לאמצעי עיצוב נפוץ בסגנון הפופ והדיסקו, והופכות לסמל של התרבות הפופולרית של התקופה.

במהלך השנים, נעלי הפלטפורמה עברו שינויים עיצוביים רבים והשתנו בהתאם למגמות האופנה של הזמן. כיום, ניתן למצוא סוגים שונים של נעלי פלטפורמה בשוק, כולל עיצובים קלאסיים, ספורטיביים ואופנתיים. הם נמצאים בשימוש כשלשונות כמו נעלי קיץ, נעלי ערב או נעלי ספורט.

בנוסף למראהן האסתטי, נעלי הפלטפורמה נודעות גם בזכות הנוחות שהן מספקות. הן מספקות תמיכה נוספת לכף הרגל ומפחיתות את הלחץ על הקעקועית, ובכך מקלות על הליכה ומפחיתות את הקושי בליכה עם עקבים גבוהים. עם זאת, חשוב לציין כי נעלי הפלטפורמה יכולות להיות פחות נוחות ללבישה למשך זמן ארוך מנעליים רגילות,

 

בשוק היום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגים של נעלי פלטפורמה. הנה כמה דוגמאות לסוגים שונים של נעלי פלטפורמה שנמצאות בשוק היום:

סנדלי פלטפורמה: סנדלי הפלטפורמה מגוונים בעיצובם, החומרים שבהם נעשות וגם בגבה המורם של הפלטפורמה. ישנן סנדלי פלטפורמה עם רצועות צמודות או רצועות עובי עליון, והן יכולות להיות עשויות מעור, בד או חומרים סינטטיים.

נעלי עקב פלטפורמה: נעלי עקב פלטפורמה משלבות את גובה העקב עם התחתית המורמת של הפלטפורמה. הן יכולות להיות סגנוניות ומעוצבות עם חומרים וגימורים שונים, והן נמצאות במגוון צבעים וגוונים.

נעלי סניקרס פלטפורמה: נעלי סניקרס פלטפורמה הן השילוב בין סגנון ה\סניקרס הספורטיבי לבין הגובה והתחתית המורמת של הפלטפורמה. הן נמצאות בגרסאות קלאסיות עם סוליות עבות או בגרסאות מודרניות עם צבעים ודוגמאות מגוונות.

נעלי בוט פלטפורמה: נעלי בוט פלטפורמה הן נעליים בגזרת בוט, עם עקב גבוה ותחתית מורמת. הן יכולות להיות בוטים קצרים או בוטים ארוכים ומגוונות בעיצובן, כולל חומרים כמו עור, סוגי בדים ופלסטיק.

נעלי פלטפורמה ספורטיביות: נעלי פלטפורמה ספורטיביות הן נעליים נוספבשוק היום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגים של נעלי פלטפורמה. הנה כמה דוגמאות לסוגים שונים של נעלי פלטפורמה שנמצאות בשוק היום:

סנדלי פלטפורמה: סנדלי הפלטפורמה מגוונים בעיצובם, החומרים שבהם נעשות וגם בגבה המורם של הפלטפורמה. ישנן סנדלי פלטפורמה עם רצועות צמודות או רצועות עובי עליון, והן יכולות להיות עשויות מעור, בד או חומרים סינטטיים.

נעלי עקב פלטפורמה: נעלי עקב פלטפורמה משלבות את גובה העקב עם התחתית המורמת של הפלטפורמה. הן יכולות להיות סגנוניות ומעוצבות עם חומרים וגימורים שונים, והן נמצאות במגוון צבעים וגוונים.

נעלי סניקרס פלטפורמה: נעלי סניקרס פלטפורמה הן השילוב בין סגנון הסניקרס הספורטיבי לבין הגובה והתחתית המורמת של הפלטפורמה. הן נמצאות בגרסאות קלאסיות עם סוליות עבות או בגרסאות מודרניות עם צבעים ודוגמאות מגוונות.

נעלי בוט פלטפורמה: נעלי בוט פלטפורמה הן נעליים בגזרת בוט, עם עקב גבוה ותחתית מורמת. הן יכולות להיות בוטים קצרים או בוטים ארוכים ומגוונות בעיצובן, כולל חומרים כמו עור, סוגי בדים ופלסטיק.

נעלי פלטפורמה ספורטיביות:

\

 

 

 

על עקבים

\\\\

 

 

 

 

סנדלים

 

 

 

 

קלועות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קלוגס

 

 

 

 

 

 

 

סנדלים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מגפיים

 

 

 

 

close

🕶 גם את חיה בסטייל?

אם גם את (או אתה) רוצים להתעדכן בפוסטים החדשים של חיה בסטייל, הזיני את כתובת האימייל שלך למטה. מבטיחה לשלוח רק מייל אחד בשבוע, ולא להציק.

אנחנו לא שולחים ספאם או משתפים כתובות אימייל.
למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.

6 תגובות לפוסט “הפלטפורמה – אסקפיזם. לכל החיילים, החטופים והנעדרים : שובו בשלום הביתה!

 1. אהבתי. בזמנו גם נעלתי פלטפורמות מגפיים ונעליים. חזר לאופנה

  מירון פנינה הגב

 2. לחיה בוקר טוב,
  כוונת הפעם גבוה גבוה. רעיונות בסגנון מגדל בבל.
  אורטופדים היכונו, עבודה רבה לפניכם.
  צר לי אבל לא לטעמי. אופנה חוזרת כאשר כלו כבר
  כל האחרות. את עשית, כמובן, עבודה מצויינת. כרגיל .
  מצטרפת לברכתך, שישובו כל החטופים במהרה ובשלום. גם נעליים ימצאו להם.

  הדסה גור ארי הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *